Akupunktura - stimulace akupunkturních bodů TCM Fénix

- AKUPUNKTURA -

Historie a principy fungování

Line

Počátky akupunktury sahají k pramenům historických učení tradiční čínské medicíny. Tradiční čínská medicína je praktikována již tisíce let. Její základní principy a zákony jsou pevně zakotveny v umění léčby nemocí, které bylo a je předáváno z generace na generaci. Díky mnohaletým zkušenostem můžeme v současné době využívat akupunkturu a stimulaci akupunkturních bodů k uzdravování pacientů, k navracení rovnováhy do lidského těla. Akupunktura je jako přesně propracovaná mozaika, která se skládá z různých dílků, jež neodmyslitelně zapadají do sebe. 

Lidské tělo je doslova protkáno akupunkturními drahami a je poseto akupunkturními body. Akupunkturní dráhy a body si můžeme představit jako krásnou, důkladně vytvořenou pavučinu, na které se houpají kapky ranní rosy. Jednotlivé nitky pavučinky vedou od jedné kapky ke druhé, od jednoho akupunkturního bodu ke druhému a všechny vzájemně propojují. Akupunkturní body mají přesně stanovené místo a pořadí na nitce spojující všechny v jeden neuvěřitelný celek.

Akupunktura - stimulace akupunkturních bodů
Akupunktura - stimulace akupunkturních bodů TCM Fénix

Akupunkturní dráhy můžeme v literatuře najít také pod označením meridiány. Tyto toky energie Qi jsou svázané s jednotlivými orgány v těle. Každý orgán je možné ovlivňovat pomocí stimulace akupunkturních bodů.

Vstupní vyšetření - diagnostika TCM Fénix tradiční čínská medicína Praha, centrum tradiční čínské medicíny

Klíčové pro správnou cestu terapie je kvalitní provedení vstupní diagnostiky. Ta má za cíl odhalit, co se v těle děje. Pomáhá odpovídat na otázky, které orgány je potřeba tonizovat, které naopak v jejich síle regulovat.

TCM Fénix tradiční čínská medicína Praha

Vedení terapie se odvíjí od vstupní diagnostiky, vyšetření pulzu a jazyka. Což jsou základní disciplíny čínské medicíny. V terapii jsou dále využívány byliny, stimulace akupunkturních bodů, moxa, baňkování.

Tradiční čínská medicína a baňky a akupunktura

Baňkování a moxování jsou techniky ovlivňování zdraví. Pomáhají regulovat tok Qi v těle a meridiánech. Tonizují nebo naopak vypouštějí přebytky. Umí pracovat se spazmy, blokádami Působí na fyzické tělo i psychiku.

Shopping cart