Schizandra – Klanopraška čínská

TCM Fénix Praha - tradiční čínská medicína Klanopraška čínská,schizandra

Schizandra, Klanopraška čínská neboli Wu Wei Zi je známé ovoce využívané pro posilování organismu. Její plody se sbírají ze 4 – 5ti letých rostlin. Suší se a dále zpracovávají. Zajímavostí je, že obsahuje všech pět chutí.

Klanopraška čínská, schisandraSchizandra dokáže pronikat k orgánům plíce, srdce, ledviny. Je indikována pro případy kašle. Díky svých schopnostem tvořit yin, pomáhá právě při kašli spojeném s nedostatečností yinu. Takový kašel je potom suchý, může se objevit i dušnos. Obtížně se nám nadechuje. Klanoprašku tak najdeme ve směsích na podporu dýchacích cest. Jako je například MycoAir.

Schizandra má svíravý efekt, čímž napomáhá při samovolném pocení spojeném s nadměrnou žíznivostí. Nebo při nočním pocení. Tato schopnost se využívá i při inkontinenci nebo častém močení.

Klanopraška jako bylina pro pány,která  pomáhá při předčasné ejakulaci

Schizandra umí  vyvolat tzv.svíravé účinky, které jsme popsali výše. A zároveň doplňuje ledviny. Což ocení zejména pánové v případě, že je trápí noční poluce, předčasná ejakulace. Předčasnou ejakulaci zapříčuňuje prázdnota ledvin a oslabení zpevňovací funkce.  V těchto případech se doporučuje rozvařené klanopraška spolu s medem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.