Reprodukce - přírodní podpora v těhotenství TCM Fénix tradiční čínská medicína Praha

- TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA A NEPLODNOST -

Centrum tradiční čínské medicíny Fénix Praha

Line

Založení rodiny ve 21. století

Založení rodiny ve 21. století = neplodnost a asistovaná reprodukce * IVF, IUI, ICSI …?

Páry, které chtějí v dnešní době založit rodinu, nemají vždy k rodičovství jednoduchou cestu.
Při plánování rodiny řeší nejen filozofické otázky typu:

„Máme přivést našeho potomka do této doby?“

„Co mu můžeme nabídnout?“

„Jsme schopni jej finančně zabezpečit?“

„Jaké množství lidí je ještě schopna naše planeta uživit?“

A tak dále…. Pokud si na vše už rodiče odpoví „ANO!“ Setkávají se s tím, že si „příroda“ postaví hlavu a těhotenství
nepřichází a nepřichází. Začne kolotoč vyšetření, pokusů a takto to běží i několik let s výsledkem 50:50.

Kdo za to může, co se s lidskou společností děje? Proč se ženám nedaří otěhotnět?  Proč mají muži pomalé spermie?
Proč se dítě často stává jen nedosažitelnou modlou? To jsou otázky, které si klade laická i odborná veřejnost.

 

TCM Fénix Praha - tradiční čínská medicína Rodina tradiční čínská medicína Praha

Tradiční čínská medicína a neplodnost

Line

Pojďme se na reprodukci podívat jinýma očima – pohledem tradiční čínské medicíny.

Doby, kdy ženy otěhotněly ve 20ti letech jsou nenávratně pryč. Věkový průměr rodičů roste a s tím úměrně klesá i reprodukční schopnost jak žen tak mužů.

S rostoucím věkem prudce klesá šance na přirozené otěhotnění. Dle tradiční čínské medicíny jsou u žen sedmi leté cykly a u mužů osmi leté cykly ve fyziologickém vývoji těla. Ideálním obdobím pro otěhotnění ženy, je její třetí etapa životního cyklu, tedy věk 21 let. U mužů je to věk kolem 24 let.

Dalšími faktory, které hrají svou roli je všeobecně skloňovaný stres, špatný životní styl, vliv znečištěného prostředí, nevhodná strava, zhoršující se fyzická i psychická kondice potenciálních rodičů.

Všechny výše uvedené faktory mají v čínské medicíně své konkrétní pojmenování jako je např. prázdnota jangu ledvin, stagnace qi, nedostatek krve atd.

Zjednodušeně řečeno stačí málo, aby vše v lidském organismu fungovalo tak, jak má. Je potřeba, abychom měli dostatek Qi (energie), všechny meridiány (energetické dráhy) byly volně průchozí a Qi, výživa mohla tělem volně proudit a hýbat se. Jedině tak může být tělo v harmonii. To se bohužel lépe napíše, než ve skutečnosti děje.

Rychlý životní styl se spoustou stresových situací, špatná skladba stravy a sedavé zaměstnání může způsobit to, že se v těle tvoří např. blokády/neprůchozí místa a následným řetězením (čínský pentagram a vztah pěti prvků) vznikají další komplikace, které tělu brání ve správném fungování, i možnosti otěhotnět.

Aby žena mohla otěhotnět (budoucímu miminku se líbilo v jejím těle a chtělo tam zůstat), je potřeba, aby žena v sobě neměla horkost, aby měla dostatek krve a silnou slezinu, která by miminko udržela v děloze.

Definice neplodnosti a jak s ní může pomoci TČM

Line

Pokud nedojde k přirozenému otěhotnění ženy v průběhu cca 2 let plně funkčního sexuálního života, můžeme hovořit problémy s plodností, tedy o neplodnosti.

Na základě diagnostiky TČM je možné zjistit, příčinu problému s otěhotněním, nebo donošením dítěte a poté pomocí metod tradiční čínské medicíny (stimulace akupunkturních bodů, fytoterapie, moxování, baňky, tuina masáž atd.) pomoci tělo ženy případně muže připravit tak, aby bylo schopné nový život počít.

TČM je prospěšná i v případě, že se pár rozhodne pro vyhledání lékařské pomoci a navštíví kliniku asistované reprodukce. Kde se rozhodne využít metody typu IVF, IUI atd. V tomto případě je vhodné čínskou medicínu vnímat jako platnou součást celého procesu těhotnění. Jako rovnocenného partnera západní medicíně. Pomocí systematické, komplexní a odborné péči umí čínská medicína zvýšit úspěšnost metod asistované reprodukce až o 50%.

Přípravná fáze před asistovanou reprodukcí by měla trval minimálně tři měsíce. V této době mimo jiné stimulujeme práci vaječníků, funkci imunitního systému, pracujeme s psychikou (která je velmi často silně zatěžována vlivem předešlých neúspěchů a nenaplněné touze po dítěti). Pokud si žena případně muž ponechá delší dobu pro celkovou práci s jejím/jeho tělem, nezřídka se stává, že otěhotnění přijde přirozenou cestou.

*IVF – in vitro fertilizace – umělé oplodnění, kdy se spojí vajíčko se spermií mimotělně

IUI – intrauterinní inseminace – představuje zavedení spermií do dutiny děložní

ICSI – intracytoplasmatická injekce spermií – je moteda, kdy se spermie zavede přímo do vajíčka

 

Shopping cart