Reishi – Lingzhi – božská houba nesmrtelnosti

TCM Fénix Praha - tradiční čínská medicína Praha ganoderma, lesklokorka, reishi, lingzhi

Lesklokorka svými účinky vyživuje srdce

ganoderma, lesklokorka, reishi, lingzhiReishi je v tradiční čínské medicíně indikována pro stavy spojené s únavou, nespavostí, zapomnětlivostí, sníženou chutí k jídlu. V těchto případech se podává samostatně nebo k ní můžeme přidat ještě další bylinu Dang Gui.

 

V terminologii tradiční čínské medicíny má Reishi souvztažnost s orgány: srdce, plíce, slezina, játra a ledviny. Svými účinky pomáhá vyživovat srdce a uklidňovat ducha. Což se hodí pro stavy duševního neklidu.

Reishi jako pomocník při kašli a astma

Houba se používá dále při produktivním kašli nebo astma. Dokáže působit na plíce a tam přeměňuje hleny a tímto způsobem pomáhá uklidňovat kašel a dušnost. Nejlepší efekt v tomto případě má pro řídké hleny, které jsou ve velkém množství. Běžně se také používá pro zmírňování projevů bronchitidy.

Reishi jako bylinka proti vyčerpání

Dalším motivem jejího využití v terapeutické praxi jsou její tonizační schopnosti. Umí doplňovat Qi a vyživovat krev. Takové působení ocení lidé, kteří jsou vyčerpaní, psychicky unavení, mají oslabené trávení.

Západní terminologií řečeno se používá také v případech snížené tvorby bílých krvinek, při vysokém krevním tlaku, zvýšeném cholesterolu a angině pectoris.

Dlouhodobé používání Reishi prodlužuje věk

Takto to stojí ve starých spisech. Lesklokorka je houba dlouhověkosti a její kontinuální používání zvyšuje kvalitu zdraví. Má celkové tonizační schopnosti a díky nim posiluje organismus, stimuluje činnost imunitního systému.

Lesklokorka a její použití spolu s ostatními bylinami

Velmi často je Reishi spojována s ostatními bylinami do vyživujících směsí. Najdeme ji například ve směsi pro podporu spánku: Půlnoční neklid. V sestavě pro pomoc v období menopauzy: MycoMeno. Nesmí chybět v kombinaci na podporu imunity: MycoComplex nebo v receptuře na podporu vitality: MycoStimul. Je bezpečná pro terapii dětí, zde zejména v podobě sirupu na podporu imunity jako Dračí sirup. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.