Silná menstruace

Silná menstruace čínská medicína praha

Tři možné příčiny silné menstruace dle tradiční čínské medicíny

Nadměrné psychické a mentální zatížení

Nepřiměřený emoční stres

Dietetické chyby

Psychicky přepracované ženy může trápit silná menstruace

Psychicky přepracované ženy mohou trpět silnou menstruacíJako silná menstruace bývá definována taková menstruace, která trvá alespoň 5 dní. Příčina silného krvácení může být psychická přepracovanost. Nepřiměřená mentální aktivita totiž z pohledu TČM nadměrně zatěžuje orgán slezinu a ta se pak dostává do tzv. deficitu Qi neboli energie. Jedna z funkcí sleziny v čínské medicíně je „držení“ krve v cévách. Pokud je orgán oslabený, nemá takovou zadržovací schopnost a menstruace se tak stává nepřiměřeně silnou.

Emocionální stres negativně působí na ženský cyklus a jeho sílu 

Ženy vystavené emocionálnímu stresu mají větší tendenci k tvorbě  stagnace v toku energie. Díky této stagnaci, volně neproudí v těle Qi. Stagnace sama o sobě způsobuje bolestivou menstruaci. Pokud energie volně neproudí v těle ženy dlouhou dobu, dochází čínskou terminologií řečeno k vytváření vnitřního ohně. Ten se pak podílí na nadměrně silné menstruaci.

Jak zmírnit silnou menstruaci? Vyhněte se pálivého, kořeněného jídla nebo velké konzumace tvrdého alkoholu

Nadměrná konzumace pálivých a kořeněných z jídel nebo tvrdého alkoholu může také vytvářet horko nebo oheň v organismu. Vytvořené horko nebo oheň potom pomáhá k nastartování silné menstruace.

Bylinky na silnou menstruaci – co dle čínské medicíny pomáhá 

 Bylinky na silnou menstruaci – co dle čínské medicíny pomáhá za bylinné směsi O slezinu a její Qi pečuje například: Ren ShenŽenšen pravý. Nebo bylinná směs Probuzení energie. Tato směs bylin je primárně zaměřena na doplňování orgánu sleziny a její energie Qi. Tím, jak se Qi sleziny doplňuje, získává slezina lepší schopnost zadržovat krev v cévách. A tak se reguluje síla menstruace. Navíc, když pečujeme o svou slezinu, podporujeme ji. Pomáháme celému organismu k získávání další energie. Slezina ve spolupráci s žaludkem přeměňují v těle stravu a tráví ji. Získávají z ní energii Qi, která se dále v těle přeměňuje. Pomůžeme si tak třeba s únavovými stavy. Velmi významnou roli v této směsi hraje Děhel čínskýDang Gui. Který je někdy označován za ženskou bylinu čínské medicíny. 

Tuto kombinaci bylin můžeme najít i pod označením Tygří pramen.


Jeden komentář: “Silná menstruace”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.