Slabá menstruace

čínská medicína praha - slabá menstruace

Ženy, které mají slabé menstruační krvácení jsou obvykle spokojené. Menstruace pro ně není tak obtěžující jako například menstruace silná. Z pohledu tradiční čínské medicíny, jde ale i v případě slabé menstruace o patologii, která je potřeba řešit. A spadá do kategorie poruch menstruačního cyklu. Často mohou ženy také řešit slabou menstruaci v případě, že se rozhodly mít dítě, ale nedaří se jim otěhotnět.

Co stojí za slabou menstruací dle TCM?

Dlouhodobé braní hormonální antikoncepce

Dlouhodobé přepracování

Špatné dietetické chyby – nesprávné praktikování vegetariánské stravy nebo přemíra mléčných výrobků a smaženého jídla

Vegetariánská strava může vést ke slabé menstruaci

slabá menstruace - dietetické chyby ve vegetariánské stravě Vegetariánská strava je z hlediska čínské medicíny považována za dieteticky nevyhovující pro organismus. Přesně řečeno taková vegetariánská strava, která není dostatečně vyvážená (například pouze konzumace studených zeleninových salátů, těstovin, pečiva atd).
Maso je důležité pro doplňování krve v těle, zvláště hovězí. Krev je základní substancí pro správné fungování organismu. Především mladé dívky, které se dají na vegetariánskou stravu a dostatečně neposkládají svůj jídelníček, tak aby vynechané potraviny byly dostatečně a plnohodnotně nahrazeny jinými. Mohou mít následně problémy s nedostatečností krve. Což následně vede ke slabé menstruaci a zdravotním dalším potížím.

 

Při nedostatečnosti krve pomáhá například Osm perel. Tato kombinace bylin přispívá k doplnění energie a krve. Kde významným doplňovačem krve je Děhel čínský. Ženšen zas pomáhá s doplněním energie.

Mléčné výrobky, mastné a smažené jídlo v nadměrné míře poškozuje naši slezinu a může se podílet na slabé menstruaci

Častá konzumace mléčných výrobků a mastného, smaženého jídla způsobuje vytváření vlhkosti a slabosti sleziny. Stejně tak nadměrná mentální aktivita nebo extrémní sport slezinu vyčerpává. Když je slezina oslabená, vzniká patologická vlhkost. Která se pak může ještě přeměňovat na hleny. Takové hleny pak například obtěžují dělohu a vzniká slabá menstruace. Velmi často je tento stav spojený i s tělesnou nadváhou nebo syndromem polycystických ovárií. Což může být jedna z příčin problémů s otěhotněním. Nebo způsobovat problémy s chronickými výtoky.

Dlouhodobé přepracování bez dostatečného odpočinku okrádá naše ledviny

Dlouhodobá zátěž v podobě přepracování a zatížení stresem oslabuje ledviny. Stejně tak jsou ledviny oslabovány, pokud má žena hodně dětí brzo za sebou. Pokud jsou ledviny v nedostatku, může se to projevit jako slabá menstruace. Často bývá spojené například s bolestmi v bedrech, bolestí kolenou, zimomřivostí.

Prochladnutí u mladých dívek může způsobit slabou menstruaci 

Mladé dívky které se věnují často sportu ve venkovním prostředí a nejsou dostatečně oblečené se vystavují riziku slabé menstruace. Do těla vniká chlad a ten způsobuje překážky v proudění krve a může způsobit stagnace v děloze. Měsíčky se tak stávají slabými, ale mohou být i bolestivé.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.