Ráda propojuji principy východní a západní medicíny, chápu je jako dva dílky jedné skládačky. Obě mají své výhody i svá omezení a navzájem se umí smysluplně doplňovat. Západní medicína je nepostradatelná v metodách moderní diagnostiky a následné léčby jednotlivých částí těla. Čínská medicína zdůrazňuje celistvost a přitom individualitu každého člověka. Zdraví chápe v širším pojetí než medicína západní, důležité pro ni není pouze odstranit již rozvinutou nemoc.
Cílí na celkovou rovnováhu v organismu, tedy i na prevenci onemocnění, a to je mi velmi blízké.
Původním vzděláním jsem fyzioterapeutka. Studium tradiční čínské medicíny mi otevřelo cestu k jiné, pro mě srdcové formě práce, ale o zdravotnické vzdělání se v ní nevyhnutelně opírám.
Specializuji se na práci s ženami s gynekologickými obtížemi (jako je endometrióza, PCOS, bolestivá či nepravidelná menstruace, neplodnost), také jim dopomáhám k hladšímu průběhu těhotenství, přípravě na IVF nebo je doprovázím obdobím klimakteria.
Setkávám se ale s klienty s celou paletou obtíží. Společně řešíme příznaky nejrůznější nerovnováhy v organismu v podobě interních onemocnění, chronických bolestí, únavy a vyčerpání, ale také následky úrazů a obtíže pohybového systému. Ráda se věnuji i preventivní terapii a podpoře celkového zdraví a odolnosti.
Postgraduální vzdělání >>>