Bolesti hlavy - A. R.

Chodil jsem do centra na léčbu k Radce Dohnalové půl roku s léčbou opakovaných bolestí hlavy. Postupně četnost bolehlavů ustoupila a účinek přetrvává i po léčbě. Dlouho mi s bolestí hlavy nic nepomáhalo, tak jsem moc rád, že mi pomohla návštěva TCM Fénix. Klidné prostředí a laskavý, vřelý přístup – každá návštěva byla příjemná. Doporučuji 🙂

Krevní obraz - Jana

Změna v krevním obraze
Na Radku jsme dostala kontakt – doporučení. 
Od prvního setkání jsem věděla, že jsem více než v dobrých rukou. 
Prošla jsem akupunkturou a popíjela speciální bylinné odvary a výsledky se dostavily. 
Velmi mě tento ucelený proces prospěl, nejen, že to pomohlo vyrovnat změny v krevním obraze, ale také celkově bylo moje tělo obdarováno. 
Odbornost, přístup, kvalitu a lásku se kterou Radka poskytuje péči mohu vřele doporučit.
 
 

Snaha o miminko - Mili

Tímto bych ráda vyjádřila velké poděkování Radce Dohnalové za veškerou péči, kterou mi skrze tradiční čínskou medicínu věnovala.

K paní Radce jsem přišla absolutně bez menstruačního cyklu. Díky akupunktuře a bylinám jsme jej dokázaly nejen rozběhnout a vrátit zpět, ale udělat z něj velice přirozený nebolestivý a pravidelný proces a ze mě maminku zdravého syna.

Tímto od srdce děkuji a velmi doporučuji 🙂

Dýchací obtíže - V.K.

Moje problémy s kašlem se opakovaly víc než deset let. Průběh byl vždy stejný: nachlazení vyvolalo silný dráždivý kašel a pak trvalo jeden až dva měsíce – někdy i déle – než kašel ustal. Absolvoval jsem mnoho lékařských vyšetření, ale pokaždé jsem se dozvěděl, že se jedná o následek běžné virózy, není důvod nasadit antibiotika a mám počkat, až kašel přejde. Kapky proti kašli a podobné přípravky nepomáhaly vůbec. Až teprve konzultace u paní Dohnalové, která mi doporučila úpravu jídelníčku a předepsala čínské bylinky, pomohly a problémů s kašlem jsem se zbavil. Nedávnou jsem například prodělal Covid a moje tělo si s kašlem poradilo během jednoho týdne.

Bolesti zad - Vlaďka V.

K paní Radce Dohnalové dojíždím pravidelně již několik let na akupunkturu (převážně kvůli nemoci páteře) a mohu vřele doporučit. Moje problémová záda mám tak pod kontrolou, mohu i v důchodu fungovat bez prášků, být pohyblivá, sportovat a vykonávat např. i práce na zahrádce. Současně požaduji také stimulaci bodů nervové soustavy pro celkovou regeneraci těla, neboť vše se vším souvisí. Rehabilitační lékařka a ortoped toto spojení velmi kvitují. 

 

Snaha o miminko - Jitka

K Radce jsem se dostala na základě přečtení článku v časopise v roce 2019.
Už delší dobu jsem chtěla miminko a pořád se nedařilo.
Na konci března roku 2019 jsem se s Radkou viděla na první konzultaci, už první setkání bylo velmi přátelské, ale také velmi detailní. Radka chtěla vědět veškeré detaily o mém cyklu, spánku, stravě, životním stylu, o všem. Předem mě na to upozornila, že první konzultace bude především o mně, aby poté mohla vše vyhodnotit a nastavit “léčbu”.
Po pár sezeních, kdy jsem měla jehličky napíchané různě po těle, jsem věděla, že tohle opravdu zabere.
V létě jsem podstoupila druhý cyklus IVF a v září byla těhotná. K Radce jsem chodila i během těhotenství, vždy mi pomohla od akutních problémů a především s velkým porozuměním vyslechla vše, co mě trápilo.

Její lidský a velmi milý přístup k lidem vám dodává spoustu energie. Na každé konzultaci si s vámi Radka popovídá, zeptá se na vše a především si pamatuje stav každého klienta, a že jich nemá málo.
Akupunktura je příjemná, nikdy mě nic nebolelo, spíše naopak jsem vždy cítila, jak se dráhy uvolňují a energie proudí celým tělem.
Radky péči mohu jen doporučit a jsem šťastná, že jsem ji našla!

Přetočení miminka - Monika

Dobrý den paní Dohnalová, dne 23.8.2017
jsem byla u Vás na klinice TCM na přetočení miminka-bylo
koncem pánevním a bála jsem se císařského řezu.
Miminko se za pouhou jednu návštěvu u Vás přetočilo
a rodila jsem přirozeně 10.10.2017.
Moc Vám touto cestou děkuji a v příloze Vám posílám fotku
naší dcerky Verunky!
S pozdravem M.V.

Bolestivá menstruace - Petra

K čínské medicíně mne dovedly dlouhodobé problémy s bolestivou menstruací. Jsem příznivcem přírodní léčby. Zkoušela jsem “samoléčbu” bylinkami, ale bez velkých úspěchů. Navštívila jsem ordinaci paní Dohnalové a ta mi provedla vstupní vyšetření a namíchala čínské bylinky. Které si sama vařím a piji je před a v průběhu menstruace. Bolest je asi o 80% menší a menstruace není tak silná. Tímto děkuji za pomoc

Neplodnost - A.

Teprve až ve věku 37 let jsem konečně porodila své první dítě. Po dlouhém snažení se o miminko, dvou samovolných potratech, několika gynekologických operacích a zanedbané péči ze strany lékařů se to konečně podařilo. A to hlavně díky skvělé péči, které se mi dostalo od paní Radky Dohnalové. Ona byla první, kdo řešil můj zdravotní i psychický stav jako celek. Do té doby to nikoho nezajímalo. Otěhotněla jsem po pěti měsících stimulace akupunkturních bodů a to zcela přirozeně. Bez jakýchkoliv problémů jsem donosila a porodila zdravé dítě. Dnes se raduji z krásného a šikovného chlapečka. Cítila jsem se už zoufale a myslela, že nikdy nebudu maminkou (mám jen jeden vejcovod a v minulosti se nepovedlo IVF), ale v centru Fénix mi vrátili naději a víru. Ještě jednou jim moc děkuji. A.

Snaha o miminko - Eliška

K čínské medicíně mě dovedla dvouletá snaha o miminko. Po diagnóze PCOS a několika neúspěšných pokusech inseminace a jednom umělém oplodnění jsem se rozhodla, že to musíme zkusit jinak – začít řešit příčinu. A děkuji za to, že jsem se dostala do rukou právě Radky. Od začátku jsem k ní cítila naprostou důvěru, při léčbě byly vidět výsledky téměř okamžitě. Kromě toho, že se mi začal srovnávat cyklus, jsem se začala cítit mnohem lépe i psychicky a na každé další setkání jsem se opravdu těšila a prostě jsem věděla, že tohle už určitě vyjde. Zanedlouho jsem opravdu otěhotněla, úplně přirozeně a v srpnu se nám narodil naprosto zdravý chlapeček a s manželem jsem paní Radce hrozně moc vděční! Jednak za “výsledek” léčby, ale hlavně také za její průběh, kdy vždy panovala úplně přátelská atmosféra a mohla jsem se těšit na každé další setkání!!

Snaha o miminko - Pavlína

Dobrý den paní Dohnalová,
chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za Vaši pomoc
při plánování miminka a dále také velkou pomoc v průběhu celého těhotenství.
Zároveň bych se s Vámi chtěla podělit o tu radostnou zprávu,
že se nám narodil Mareček s mírami 50 cm a váhou 3,4 kg :).
Mareček je zdravý, ani nemá novorozeneckou žloutenku :).
(všechny sestřičky ho obdivovali :)).
Ať se Vám daří
S pozdravem

Péče o dceru - Lucie Paseková

K paní Radce jsem se dostala s pětiměsíční dcerkou, po krásném těhotenství a přirozeném bezproblémovém porodu nám po týdnu existence dcerka doma zkolabovala, na JIP konstatováno totální zahlenění a zánět průdušek. Po třech týdnech od propuštění zánět ledvin, další měsíc v nemocnici, ATB, napichování kvůli kanyle do hlavičky a všude po těle, zmodrene děťátko, neustále ublinkavani. Recidiva ledvinového zánětu do měsíce. Dcera podstoupila všechna dostupná vyšetření, vše zcela vyvinuté a v pořádku. Od narození nebyl den bez odsávačky. Závěr lékařů: jedna nosní dírka mírně menší – doporučeno vyfrézování, recidivující záněty ledvin neznámého původu – nasazena profylaxe Sumetrolimem odhadem na šest let denně. K tomu dcerce nedopadlo ani jednou dobře vyšetření na sluch. Doporučená vyšetření pod narkózou.
Už toho bylo příliš. Po dlouhém hledání jsem přišla na možnost alergie na mléko, vynutila jsem pro dcerku mléko pro alergiky. Tím se stav o dost zlepšil. Navzdory tomu, že lékaři považovali mou verzi za hysterii.
Pak už jsme se setkali s paní Radkou. Dodnes je to pro nás jako zázrak. Dcerka po užívání měsíční dávky fytoterapie zčervenala, dostala chuť k jídlu, nepotila se, zteplaly jí nožky, naprosto vymizely hleny. Vysadili jsme profylaxi a aniž by lékaři věděli o léčbě TCM, konstatovali zázrak.
Jsme velkým dlužníkem a děkujeme za perfektní péči a zdravou holčičku!

Péče v těhotenství a po porodu - Martina Sebranková

S čínskou medicínou mám hned několik zkušeností.
První, když jsem podruhé otěhotněla a lékaři mi diagnostikovali nedostatečnou funkci placenty, resp. jedna céva vůbec nefungovala. To bylo pro mě dost šokující hlavně proto, že pár měsíců před tím zemřel náš syn, ještě nenarozený ve 37. týdnu těhotenství, s diagnózou infarkt placenty. Díky Radce jsem tyhle pochopila, že riziko u druhého těhotenství je vysoké. Díky kombinaci bylinek a akupunktury se těhotenství podařilo udržet.
Druhá zkušenost následovala hned ke konci těhotenství, když jdem podle lékařů přenášela a ještě byla dcerka koncem pánevním. Chtěli mi porod vyvolat chemicky už kvůli nepříznivé předchozí zkušenosti. Tady se podruhé podařilo hned dva zázraky najednou. Ten první vyvolat pomocí akupunktury a moxování porod a ten druhý, že se holčička ve 41. týdnu otočila.
Třetí moje zkušenost následovala dva měsíce po porodu kdy jsem s velkými bolestmi bederní páteře a několika pádech skončila v nemocnici, po posledním pádu už jsem nevstala. Nikdo jsme netušili co se děje a ani lékaři nedokázali ani se nesnažili rozpoznat co se ve skutečnosti děje. Opíchali mi páteř postavili na nohy a poslali jeste ten den domu. Bohužel se nic nezlepšilo.
Radka opět zakročila možná za 5 min. dvanáct. Vysvětlila mi, že jde o ledviny, kde sídlí životní energie a že jsou zodpovědné za kosti a stabilitu. Všechno docvaklo. Výsledek na magnetické resonanci zněl poškozené obratle díky osteoporóze, denzitometrie diagnózu potvrdila. Osteoporóza 4 stupně v páteři, což prý mají 80.leté babičky a mě bylo 40 let. Díky léčbě jsme se dnes po roce a půl dostali na osteopatii cože předstupeň osteoporózy. Doktorka komentovala výsledky jako zázrak, ze jestě neviděla takový progres. Sama uznala, že drahé prášky tohle nedokážou. A i přes počáteční nedůvěru ke způsobu stravování ( vápník jsem doplňovala mákem a chia semínky a ne mléčnými výrobky) nakonec uznala, že obojí jak bylinky tak výživa jsou neobyčejně účinné.
Děkuji ti Raduš z celého srdce

Nepravidelná menstruace - Dominika V.

Od puberty jsem měla problémy s menstruací. Ta se dostavovala tu jednou za čtvrt roku, tu jednou za půl roku. Dlouho jsem užívala substituční hormonální léčbu s nepříliš přesvědčivými výsledky a s přibývajícím věkem poslouchala strašení lékařů, jak určitě budu potřebovat lékařskou pomoc, až budu chtít otěhotnět. Aniž bych hned otěhotnět chtěla, navštívila jsem na doporučení Centrum čínské medicíny – Fénix a s paní Radkou Dohnalovou jsme začaly řešit mou nepravidelnou menstruaci. Docházela jsem na stimulaci akupunkturních bodů, pila bylinné čaje a také jsem na základě Radčiných rad upravila stravování a začala si hlídat pravidelný a dostatečný spánek. Cyklus se mi krásně srovnal a mimo jiné jsem se také zcela zbavila pravidelných bolestí hlavy. Zakrátko se mi také podařilo bez problému otěhotnět. Na stimulace akupunkturních bodů jsem chodila ještě během těhotenství, které tak proběhlo bez problémů, bez strašení, bez léků. V termínu se mi narodila zdravá holčička.
Na TČM oceňuji celostní přístup a snahu nalézt a vyřešit skutečnou příčinu problému. Radce Dohnalové a její kolegyni jsem vděčná za klidný, pozitivní a osobní přístup a velmi příjemné prostření.

Neplodnost

Bylo mi 27, když jsme se s manželem rozhodli, že bezstarostných radovánek bylo dost a že je čas založit rodinu. Já byla od začátku přesvědčená, že otěhotním hned jak přestanu brát (po 10ti letech) antikoncepci. Nemohla jsem se víc mýlit (a to včetně rozhodnutí poctivě zobat pilulky ta dlouhá léta-vždyť všichni doktoři říkali jak moc je to bezpečné…). Kvůli touze po rodině jsem už předem zastavila všechny mé pracovní aktivity, protože byly spojené s cestováním a tím pádem jsem se poté neměla k čemu jinému upírat. Od první chvíle jsem měla jediný cíl, a to otěhotnět. Ubíhaly měsíce marného čekání a já se pomalinku začala dostávat do kolotoče špatných myšlenek, že to nejde. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že vlastně ta léta, kdy jsem si tělo ničila užíváním antikoncepce a užívala si jen jejich “výhod” bez uvědomění si důsledků, jsem vůbec netušila, že tělo nefunguje správně. Po asi 6ti měsících marných snah jsem (asi poměrně brzy) šla ke svému lékaři. A najednou to zaznělo poprvé… Lékař jasné vyslovil to, čeho jsem se tak bála. Budete mít s otěhotněním problém. Ovšem nikdo se nikdy neshodl na tom, jaký ten problém vlastně je a já ho dnes už ani nehledám. Nastalo období přesného sledování cyklu, lékařských prohlídek, které nikam nevedly, výčitek, smutného koukání na paní s kočárkem a kamarádek, které otěhotněly náhodou, omylem nebo “napoprvé”. Můj manžel stál celou dobu při mě a snažil se mě přivést na jiné myšlenky, ale já měla hodnoty nastavené jasně. Dítě nebo nic. Bez dítěte pro mě neexistovala budoucnost. A najednou po více jak dvou letech, test ukázal, že jsem těhotná. Milovala jsem Bublinku od první chvilky. Nepřipouštěla jsem si absolutně žádný problém. Každý obrázek z ultrazvuku byl pro mě tak velká radost, že nešla ani sdílet. Připravovala jsem si výbavičku a byla nejšťastnější máma na světě. Až do jednoho krásného mrazivého březnového rána, kdy Bublince dobilo srdíčko a já na ultrazvuku uviděla jen mrtvé miminko. Ten den jakoby umřel i kus mě. Musela jsem do nemocnice. Říkali mi, že je to běžné, že potratí každá čtvrtá nebo pátá žena. Bohužel statistiky mi nepomáhaly. Tady šlo o mě a o moje miminko. Říkali mi, že smutek přejde, že se musím rozloučit, že až odezní rozbouřené hormony, zlepší se to. Bohužel se to nejlepšilo. Následující rok jsem padala pořád hloub a hloub. Absolutně jsem ten stav nedokázala sama ovládat. Změnila jsem se. Ke konci toho období už jsem ani nemohla vstát z postele, srdce bezdůvodně bušilo a já byla na konci sil. Nikdo mě v tu chvíli nechápal. Nechápal jak je možné, že se trápím tak dlouho, když to ostatní ženy přeci zvládnou. A já to taky nechápala. Na konci už se mi začalo rozpadat i manželství pod rukama. Prostě naprosto typické vyústění dlouhodobého snažení se o miminko. Dnes vím, že je to i moji nešťastnou povahou a že jsem pravděpodobně trpěla depresí, kterou už ale mozek sám nezvládne. Ve chvíli, kdy jsem vyhledala pomoc už mě bolelo srdce tak, že jsem myslela, že pukne. Rozhodovala jsem se, kde vyhledat pomoc. Tušila jsem, že co se týče západní medicíny, jsem zralá na braní antidepresiv, a jelikož znám jejich účinky na svém nejbližším člověku, nechtělo se mi do toho.
Nakonec jsem se rozhodla zkusit čínskou medicínu. Myslela jsem si ale, že mi pomůže hlavně z tou zdravotní stránkou. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to, s čím mě hlavně pomůže, bude psychika. Při první návštěvě jsem vlastně jen brečela. Přišlo mi, jako bych to ani nebyla já, která vždy všechny problémy zvládla s nadhledem a ještě byla schopná být oporou pro ostatní. Jako by se mé staré já při té první konzultaci na mě koukalo zeshora a divilo se, co se to se mnou stalo. Nakonec Radka rozhodla, že začneme se stimulací akupunkturních bodů. Bylo mi to jedno. Ať si se mnou dělá co chce. Čekala jsem všechno možné, ale nečekala jsem, že po hodině terapie se mi, se mi uleví. Ano, po první návštěvě se stalo nečekané. Jakoby ze mě někdo svalil obrovský kámen, jak moc se mi ulevilo. Sice to ze začátku nemělo trvalý charakter a smutky se stále vracely, bylo to o moc lepší. Zase jsem se začala radovat ze života. Po pár měsících byly špatné nálady pryč a my se s Radkou dohodly, že zkombinuji léčbu západní medicíny s její. Chtěla jsem “instantní” řešení, protože jsem tušila, že i s podporou čínské medicíny nemusí být můj psychický stav natolik dobrý, abych vydržela další dlouhé čekání a měla jsem pocit, že brání hormonů na otěhotnění bude s podporou čínské medicíny rychlejší variantou jak otěhotnět. Možná to nebyla nejlepší volba a možná jsem měla raději jít plně “čínskou” cestou, ale tím, že jsem byla často sledovaná u lékaře, měla jsem přesný “západní” přehled o tom, co se s mým tělem děje. A dělo se toho hodně a nejen po fyzické stránce Postupně se mi vrátilo mé staré já, problémy v manželství jsme vyřešili, pořídili jsme si to nejbáječnější štěně pod sluncem. A najednou jsem byla těhotná. První to věděl můj manžel a druhá byla Radka, která na tom miminku měla, hned po mém muži, největší zásluhu. To ona mi pomohla zvládnout mé deprese a připravila tělo tak, aby bylo schopné otěhotnět. Byla připravená mi pomoci i v případě, že bychom se rozhodli pro variantu umělého oplodnění. Dnes již vím, že by mi pomohla i v případě, že bych se rozhodla pro plně čínskou cestu, bez podpory západní medicíny. Spolupracovaly jsme i v průběhu celého těhotenství, pomáhala mi zvládat strachy o nenarozené miminko a pomáhala i tělu zvládnout alergie, které jsem nemohla a ani nechtěla řešit tradičním braním antihistaminu.
Bylo mi 31, když jsem přivedla na svět mého báječného syna a 33 když se k němu přidala i princezna, kterou jsme počali ani nevíme jak Jsem stále Radce moc vděčná, že tu cestu se mnou podstoupila, přestože je mi jasné, že to se mnou vždy nebylo lehké

Časté záněty močového měchýře - Hanka

„Téměř celý „dospělý“ život jsem trpěla záněty močového měchýře, který byl vždy jenom přeléčen antibiotiky, takže zmizela nebo se zmírnila akutní bolest, ale stačilo sebemenší nachlazení, pobyt ve studené místnosti, koupání v bazénu vůbec nepřipadalo v úvahu a zánět měchýře nebo močových cest se ozval znovu.

Začátkem října mne dcera objednala ke slečně Radce Dohnalové, ke které sama s podobným problémem chodila (bohužel toto onemocnění se může projevit i jako dědičné). Chodila jsem 1 x týdně na stimulaci akupunkturních bodů, která byla doplňována každodenním pitím čajové směsi, kterou Radka nechává míchat přesně podle potřeby nemocného.

S léčbou bylo započato začátkem podzimu, takže jsem měla před sebou 3 roční období, ve kterých se v minulých letech projevoval zánět nejčastěji. S naprosto čistým svědomím mohu říci, že od toho října se bolest neobjevila ani v náznaku. O čínské medicíně jsem hodně četla a k Radce jsem šla s tím, že to může být jenom další pokus, jak se problému zbavit a který samozřejmě nemusí vyjít. Tentokrát to ale vyšlo – opravdu poprvé po několika desetiletích“

Endometrióza

Moje cesta s endometriozou začala asi před osmi lety. Za tu dobu jsem vyzkoušela všemožné cesty jak si ulevit od bolestí a jak zlepšit kvalitu svého života s touhle diagnózou. Zkoušela jsem tradiční i alternativní přístupy, od bylinek, masáží, rehabilitací, endo-cvičení, aromaterapie, kineziologie, regresní terapie, změnu stravy, přijetí nemoci, energetického čištění, pobytu u šamanky, terapie Cesta…bylo toho spoustu. Všechno mi částečně pomohlo, ale nikdy jsem se nedostala do kýženého stavu – možnosti nechat tělo fungovat úplně bez hormonální léčby tak, aby bolesti zmizely a nebo alespoň byly snesitelné.
Když jsem pak náhodou narazila na recenzi na terapii TČM u paní Dohnalové, byla jsem už lehce skeptická ale říkala jsem si, že to je možná poslední věc, kterou jsem ještě nezkusila a tak jsem se rozhodla do toho jít. Vůbec jsem tenkrát netušila jak moc mi tohle rozhodnutí změní život.
Po cca čtvrt roce se dostavily první výsledky – zmizely bolesti které jsem mívala v průběhu cyklu. Po cca půl roce se výrazně snížila intenzita menstruačních bolestí. Po asi 8 měsících jsem se tedy rozhodla zkusit terapii přerušit, jestli už si tělo tento stav udrží. První menstruace po přerušení pak byla výrazně náročnější, bolesti silnější a nepřestávaly ani po skončení menstruace. Pak jsem začala uprostřed cyklu krvácet a celá zoufalá po 2 týdnech nepřetržitých bolestí, jsem kontaktovala paní Dohnalovou. Vzala mě urgentně, udělala mi akupunkturu a už ten večer krvácení ustalo a druhý den zmizely bolesti.
Aktuálně, po roce a půl terapie, jsem ve stavu, kdy menstruaci zvládám s minimální dávkou analgetik, bolesti mimo cyklus neznám a nebýt těch mírných bolestí během mestruace, tak ani nevím, že mám nějakou endometriozu 🙂
Chtěla bych paní Dohnalové tímto obrovsky poděkovat – terapie u Vás mi doslova změnila život, můžu žít plnohodnotně a bez nutnosti hormonální léčby. Jsem vděčná, že jsem si k Vám našla cestu a děkuju za to co děláte.
Eliška